Ez történt Januárban
Az ünnepek után beszélgettünk az otthon töltött idő családi programjairól. Beszélgettünk a szülők és általában véve az emberek munkájáról. Összehasonlítottunk munkaeszközöket. Eljátszottunk mozdulatokkal ismertebb munkafolyamatokat.
Megneveztük, megmutattuk a testrészeket, beszélgettünk a belső szervekről és az érzékszervekről. Mindezt játékos feladatokban, helyzetekben.
Megszámláltunk mindent, ami a közelünkben volt. Próbáltuk ránézésre (számlálás nélkül) megmondani, hogy adott tárgyból mennyit látunk, a dobókockával mennyit dobtunk.
Festettünk hóembert, malacot, házat és fát különböző ecsetkezelési technikával. Hajtogattunk színespapírból malac és farkas ujjbábot.
Megtanultuk a Cini, cini, a Dirmeg, dörmög és a Madarak voltunk mondókákat; a Cicukám kelj fel, az Itt ül egy kis kosárba és a Benn a bárány énekes játékokat; az Országúton dalt. A mondókák, dalok közben érzékeltettük az egyenletes lüktetést, és a ritmust. Ritmushangszereket hangoztattunk. Énekeltünk, mondókáztunk halkabban, hangosabban. Ismerkedtünk a zenei szünet érzékelésével.
Megtanultuk Kányádi Sándor: Aki fázik és Tordon Ákos: Madárszálló c. verseket.
A gyerekek meghallgatták többi között A kismalac és a farkasok; Az aranytarajos kiskakas és A csillagszemű juhász c. meséket.
Torna foglalkozáson labdát gurítottak, leütöttek, elfogtak, különböző labdás játékokat játszottak; másztak vízszintes tornaszereken (padon, zsámolyon stb.); célba ugrottak, távolugrottak, ugróiskolán haladtak át. Többféle mozgásos játékot játszottunk. Lúdtalp tornáztunk.
Rendszeresen játszottunk anyanyelvi játékokat. Az emberek foglalkozásaival és a tesrészekkel kapcsolatos szavakat használva.